Szobafestés tanácsaink
Szobafestés, házfestés előtt válasszunk megtelelő színt. Fő szempont a saját ízlés, és színvilágunknak megfelelő színválasztás. Gyerekes családoknál jobb a fehér szín, könnyebb olcsóbb a fal javítása.
Ha szeretjük a színkavalkádot, fontos szempont a szoba mérete. A világos színek tágítják a teret, míg a sötétek összenyomják azt.
A színek kiválasztása után érdemes a gyártót, típust, sorszámot feljegyezni. Ezzel megkönnyítjük a dolgunkat ha javítani kell.
A szobafestés előtt érdemes a dugaljakat, kapcsolókat eltávolítani majd szobafestés után azokat visszaszerelni.
A falfelület ha új, könnyű dolgunk van nem jár sok munkával a falfestés előkészítése. Régi falaknál a tapétát, festéket le kell kaparni, glettanyaggal eltávolítjuk az esetleges egyenetlenségeket. Miután a glettelt terület megszáradt, teljesen simára csiszoljuk a falfelületet.
Alapozófesték felhordása igen fontos, mivel az utána történő színek festése foltmentes lesz. Anyag és anyag között óriási különbségek lehetnek, ez határozza meg hány rétegben festjük a szoba falait. Nagy falfelületeket falfestő gép segítségével vagy hengerrel, kisebb éleket, díszítéseket ecsettel végezzük. Szobafestés után várjuk meg míg teljesen megszárad a falfelületünk. Űzzük ki a festékszagot, szellőztessünk sokat. Kezdődhet a bútorok visszapakolása.
Lakásfestés után egyszerű meszelést követően célszerű a csempe és az üvegfelületek lemosása ecetes vagy citromsavas, majd szódabikarbónás vízzel.
Galériáink
Szolgáltatásaink A-tól Z-ig
- Álmennyezet
- Burkolás
- Csiszolás
- Dryvit redszerek
- Falfestés
- Festés
- Gipszkartonozás
- Glettelés
- Homlokzat festés
- Hőszigetelés
- Impregnálás
- Laminált parkettázás
- Mázolás
- Szobafestés
- Tapéta leszedése
- Tapétázás
Partnereink